הילד קיבל רישיון?
כך נשמור עליו על הכביש ונהפוך אותו לנהג טוב יותר

למעלה מ-4,000 נהגים צעירים מעורבים בתאונות מדי שנה, כאשר הגורם העיקרי לתאונות הקטלניות הוא הגורם האנושי: מהירות מופרזת, אי שמירת מרחק, עקיפה על פס לבן, היעדר מתן זכות קדימה ועקיפה מסוכנת על פס לבן או בתנאי ראיה מוגבלים. הכביש הוא אינו מגרש משחקים, וככל שילדכם ילמד זאת מהר יותר, כך הוא יהפוך לנהג טוב יותר ובטוח יותר.

By AKEYLESS SYSTEMS תוכן שיווקי

תאונות הדרכים הן מכה עולמית.

בכל שנה נהרגים כ-1.2 מיליון אנשים וכ-20-30 מיליון נפצעים בתאונות דרכים ברחבי העולם. מאז קום מדינת ישראל נהרגו למעלה מ-33 אלף אנשים (בין 300 ל-500 בשנה) – יותר מכל מלחמות ישראל ופיגועי הטרור גם יחד. הנזקים שנגרמים למשק בכל שנה כתוצאה מתאונות דרכים עומדים על כ-20 מיליארד שקל בממוצע.

ישנם שלושה גורמים עיקריים לתאונות הדרכים: הגורם האנושי, הגורם התשתיתי והגורם המכני. ככל שהנהג צעיר יותר בגילו, וחסר ניסיון על הכביש, כך הגורם האנושי הופך למשמעותי יותר.

לכן חשוב מאוד להעניק לו מצד אחד יסודות טובים של נהיגה והסתכלות על הכביש ב"חיים האמיתיים" (כלומר, ללא מורה נהיגה לידו), ומצד שני לעקוב אחר התקדמותו, ולהיות עם היד על הדופק בכל מה שקשור לאופי הנהיגה שלו, גם כשאינכם לצידו. חשוב גם לדעת, כי הענישה על עבירות תנועה לנהג צעיר היא חמורה יותר מנהג ותיק.

אספנו בשבילכם כמה טיפים חשובים, שיעזרו לכם לשמור על הנהג/ת הצעיר/ה ואולי אף להציל חיים.

אפליקציה לנהגים חדשים ב"תוכנית חיסכון" בחדשות 12

1. ביטוח

ביטוח רכב לנהג צעיר (עד 24 חודשים) הוא ביטוח חובה. אסור לו לנהוג ברכב בלעדיו. כמו כן, אסור לו לקחת יותר מ-2 נוסעים ברכב והוא מחויב בנהג מלווה במשך שלושה חודשים ממועד יציאת הרישיון.

2. תרגול

מכיוון שאת רוב שעות הכביש שלו בילה הנהג הצעיר ברכבו של מורה הנהיגה, מומלץ ללמד ולתרגל נהיגה על הרכב הספציפי של המשפחה, שבו ינהג רוב הזמן. מומלץ לכן להמשיך וללוות אותו מדי פעם בנהיגה, גם מעבר לתקופה הקבועה בחוק.

3. מוזיקה

לנהגים צעירים יש נטיה לשמוע מוזיקה ברכב בווליום מוגזם. מומלץ להסביר לו כי זה עלול לגרום לאיבוד ריכוז בכביש, ולמנוע שמיעת צפירות אזהרה.

4. מהירות

הידעתם? לחץ חברתי ידוע כגורם מספר אחת לתאונות הקטלניות. הנטיה לנסות להרשים את החברים היא לא רק מיותרת, אלא עלולה להיות מסוכנת. מהירות מופרזת גוררת חוסר שליטה ברכב, שלא לדבר על קנסות גבוהים, נקודות ועד שלילת הרשיון. יש להתאים את מהירות הנהיגה לתנאי השטח ולחוקי התעבורה.

5. אלכוהול - מחוץ לתחום, גם לא טיפה!

למעלה מ-35% מהנהגים הצעירים נתפסו לאחר ששתו. זה נתון מדאיג, בהתחשב בסכנות שנוצרות מחוסר בהירות בלקיחת החלטות ובשליטה על הרכב.

6. ניידים - מחוץ לתחום, גם לא לשניה!

לא הודעות סמס, לא התעסקות עם הווייז, ועד כמה שאפשר – גם לא שיחות באמצעות הדיבורית. אין דבר שלא יכול לחכות, ומקסימום אפשר לעצור רגע בצד. כל דבר שיכול להסיח את דעתו של הנהג הצעיר מהכביש הוא מסוכן.

7. קורס נהיגה מקצועית

שווה לשקול את ההוצאה הכספית הזו לטווח הקצר, בשביל ליהנות מביטחון לטווח הארוך. הקורסים האלו יהפכו מהר מאוד את הנהג הצעיר להרבה יותר בטוח על הכביש, הן בשליטה על הרכב, והן בהיכרות עם תנאי הנהיגה והכביש המשתנים.

8. מערכת האיתור של אקילס

מערכת איתור וניטור מתוחכמת המבוקרת באמצעות אפליקציה חכמה, המאפשרת:

רוצים אפליקציה שתעזור לכם לשמור על היקר לכם מכל?

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

סעו בשלום,  סעו בביטחון.